Opatentowane systemy hyper-tube to systemy rurociągów wyposażonych w sprzęgła szybkie.
System Hyper Tube HD jest produktem firmy Carl Hamm, która już od ponad 80 lat z powodzeniem dostarcza produkty dla przemysłu górniczego. Nasze wysokiej jakości produkty są znane na całym świecie.System magistral wysoko- i niskociśnieniowych stosowanych w górnictwie do transportu emulsji hydraulicznej zasilającej obudowy zmechanizowane.

Dostępne średnice: DN25 - DN150
Ciśnienie znamionowe: PN40 - PN400
System o złączu wtykowo-kielichowych charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na rozciąganie. Zajduje zastosowanie w górnictwie jako rurociąg szybowy głównego odwadniania lub klimatyzacji.

Dostępne średnice: DN50 - DN500
Ciśnienie znamionowe: do PN160

 


System z końcówkami rowków walcowanych stosowany jest w instalacjach wodnych, hydraulicznych, odwadniających oraz sprężonego powietrza.


Dostępne średnice: DN25 - DN400
Grubość ścuanki: 2mm - 8mm
System kołnierzowy do montażu poziomego oraz pionowego w instalacjach szybowych, technologocznych jak również systemów przeciwpożarowych.
System ten znajduje także zastosowanie budowie tuneli.

Dostępne średnice: DN50 - DN2000
Grubość ścuanki: 3mm - 20mm
Ciśnienie znamionowe: do PN160
System zwany również "rurociąg w rurociągu" służy do izolowanego transportu wody na dużych odległościach minimalizując wpływ warunków zewnętrznych na transportowane medium w górnictwie i w budowie tuneli.

Dostępne średnice: DN100 - DN500
Ciśnienie znamionowe: do PN160